راهنمای استفاده از خدمات پشتیبانی

از شما  بابت انتخاب پیام سپاسگزاریم ، واحد پشتیبانی پیام به صورت شبانه‌روزی، در تمام روزهای هفته و در همه‌ی ماه‌های سال آماده‌ی پاسخ‌گویی به مشتریان است. بی‌گمان، پس از تماس شما با واحد پشتیبانی، کارشناسان این بخش که از ماهرترین و کارآزموده‌ترین کارشناسان و متخصصان هستند، تمام تلاش خود را برای برطرف ساختن سریع و پاسخ به موقع به مشکلات شما انجام خواهند داد.

چنانچه بخواهید با بخش پشتیبانی گروه شرکت‌های پیام تماس بگیرید، می‌توانید یکی از روش‌های زیر را به کار گیرید:

  • با شماره 0263252300 تماس حاصل و مشکلات خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.
  • در سایت پیام  در قسمت گفتگوی  آنلاین با کارشناسان پشتیبانی فنی به صورت آنلاین گفت و گو و سوالات و مشکلات خود را مطرح کنید.
  • به آدرس  info@payamgroups.comایمیل ارسال کنید(مشکل، مشخصات و شناسه کاربری خود خود را در این ایمیل اعلام کنید)، تا در کم‌ترین زمان ممکن همکاران ما پاسخ‌گوی شما باشند.

هم چنین شما می‌توانید بدون نیاز به تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی فنی مشکلات سرویس خود را برطرف نمایید:

  • با مراجعه به سایت پیام و مطالعه مستندات قرار داده شده در این قسمت، مشکلات سرویس خود را شناسایی و با انجام راهنمایی‌های مربوط، آن را برطرف کنید.

همچنین چنانچه مایل هستید مشکل شما از طریق مراجعه حضوری حل شود، می‌توانید از طریق تماس با شماره 02632524000 درخواست خود را به بخش پشتیبانی پیام ارایه دهید. بخش پشتیبانی حضوری پیام به محض دریافت تقاضای مشتریان بلافاصله برای برطرف کردن مشکل به محل مراجعه خواهند کرد. چنانچه مشکل ایجاد شده به دلیل نقص در خدمات پیام باشد، هزینه‌ی برطرف ساختن این مشکل بر عهده پیام و در غیر این صورت هزینه‌ی ارایه‌ی خدمات تکمیلی مطابق تعرفه‌های پیام بر عهده مشتری خواهد بود.