پرسش و پاسخ

افزودن سوال

من شارژ آنلاین انجام داده ام ولی همچنان سایت باز نمی کنم و سایت کاربران باز می شود چکار باید انجام دهم ؟

در این حالت ابتدا باید دستگاه power active  یک بار خاموش و روشن شود ، در صورت داشتن دستگاه Access point
 آن را نیز خاموش و روشن کنید . در صورت مشاهده ی مجدد سایت کاربران باید هنگامی که این سایت در مرورگر باز است دکمه Ctrl+F5 را فشار دهند .

چگونه چک کنم که داخل سیستم اینترنت هست یا نه ؟

اگر ویندوز شما XP  است ابتدا باید بر روی دکمه ی start کلیک کرده گزینه Run را انتخاب کنید . سپس در کادر خالی دستور cmd زا تایپ کنید و Enter را فشار دهید . صفحه مشکلی باز می شود که در اینجا دستور زیر را تایپ کنید.

Ping 4.2.2.4

اگر شما ویندوز 7 دارید ابتدا بر روی start کلیک کنید سپس در قسمت search programs and files دستور cmd را تایپ کنید و Enter را فشار دهید . در اینجا صفحه ی مشکلی باز می شود و می توانید دستور زیر را تایپ کرده و بعد Enter را بزنید .

Ping 4.2.2.4

برای تست سرعت چه کاری باید انجام دهم ؟

می توانید به سایت شرکت www.payamgroups.com مراجعه کنید و از طریق لینک تست سرعت از سرعت لینک خود مطلع شوید.

من ping دارم (یعنی در سیستم اینترنت را دارم ولی سایت باز نمی کنم ، چکار باید انجام دهم ؟

در این حالت ابتدا باید مطمئن شوید که در سیستمتان از proxy  ، فیلترشکن ، ... استفاده نمی کنید . سپس باید proxy را مرورگر خود چک کنید که تنظیم نشده باشد.

من مرورگر Internet Explorer دارم چگونه proxy را چک کنم؟

ابتدا منوی tools را زده و گزینه Internet option را انتخاب می کنید سپس تب connection رفته و ابتدا بر روی دکمه LAN setting  کلیک کرده و در صورتی که هر گزینه ای تیک داشته باشد تیم آن را بر می داریم و  ok  می کنیم. سپس در این قسمت در کادر وسط صفحه کانکشن defult خود را انتخاب می کنید و روی آن دوبل کلیک کرده و باز هم چک می کنیم که در اینجا گزینه ای تیک نخورده باشد.

علامت ضربدر قرمز رنگ بر روی local area connection نشانه چیست؟

کابل ethernet بین پورت Lan  دستگاه power activeو کارت شبکه کامپیوتر به صورت فیزیکی قطع شده است، کارت شبکه، کابل متصل بینLan و کارت شبکه، سوکت پشت کامپیوتر و power active را بررسی کنید.

هنگام connect شدن به اینترنت از طریق کانکشن pppoe، خطایError691 گرفته می‌شود. این خطا به چه معناست؟

این خطا هنگامی که username & password اشتباه درج شود، رخ می‌دهد. در این شرایط پیشنهاد می‌شود که مشترک کانکشن pppoe روی ویندوز را دوباره بسازد وusername/passwordخود را مطابق آنچه در هنگام نصب تحویل داده شده، وارد کند. اگر به نتیجه دلخواه دست نیافتید، با پشتیبانی تماس بگیرید.

نحوه تماس با پشتیبانی پیام چگونه است؟

در صورت بروز مشکل و رفع نشدن آن با دستورالعمل‌های یاد شده، مشترک به ۲ طریق می‌تواند با پشتیبانی پیام تماس بگیرد:از طریق ارسال ایمیل به آدرس support@payamgroups.com که به محض دریافت ایمیل از طرف کارشناسان پشتیبانی با مشترک تماس گرفته می‌شود. تماس تلفنی از طریق شماره‌های: 02632133  داخلی 2